środa, 15 stycznia 2020

Czyszczenie i pranie materaca


Czyszczenie i pranie materaca

Cenimy sobie komfort podczas snu. Największą wygodę zapewnia dobry i wygodny materac (łóżko). Powinno się go utrzymywać w czystości. Gromadzący się na nim brud, wilgoć, roztocza i bakterie mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Roztocza często przyczyniają się do rozmaitych alergii. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale mogą również powodować problem z zasypianiem. Producenci materacy zalecają jego wymianę co 10 lat. Jednak warto co jakiś czas przeprowadzać regularne czyszczenie materaca. Jak go wyczyścić? 
Powinniśmy często odkurzać materac.  Zaleca się regularne odświeżanie materaca sodą oczyszczoną,  która posiada właściwości odkażające. Dodatkowo może usunąć przykry zapach. Nie jest to zabieg profesjonalny a jedynie próba odświeżenia domowym sposobem.


Dobrym rozwiązaniem jest również zakup materac z zdejmowanym pokrowcem, który można prac w temperaturze 60 stopni. Zapewnia to większy poziom higieny i jest to pomocne przy utrzymaniu czystości materaca. Nie zawsze możemy sobie poradzić ze ściągnięciem lub założeniem pokrowca z materaca.


Idealnym rozwiązaniem jest odkurzacz piorący, który bardzo skutecznie usuwa wszelkiego rodzaju roztocza, bakterie, kurz i inne zanieczyszczenia. Takie czyszczenie wykonuje się na mokro, z użyciem wody i odpowiednich środków czyszczących. Zaschniętych plam z krwi  nie można usunąć. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że materac po wyczyszczeniu jest wilgotny i schnie od 6-24 godzin. Niestety nie każdy posiada takie urządzenie piorące. Można wypożyczyć odkurzacz piorący i próbować samemu wyczyścić materac.  Można zlecić usługę prania łóżka profesjonalnej firmie czyszczącej. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, skuteczne, pozwalające zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza